sayfa üstü


Go Back   Maji Spiritualizm ve Kişisel Gelişim Akademisi > PARANORMAL YETENEKLER > Spiritüalizm
Duyuru Paneli

Spirituel insan

Spiritüalizm kategorisinde açılmış olan Spirituel insan konusu , Spiritüel kişinin gerçek işareti şudur; sınırlı anlayış aleminin tamamen ötesinde pek çok harika , pek çok gizem, pek çok hayat olduğunu anlamış ve böylece şükran ve sevinç hali içine girmiş ...


 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 23 Aralık 2011, 21:04   #1
SİTE SAHİBİ
Kontejyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 04 Eylül 2010
Bulunduğu yer: Antalya
Mesajlar: 2.235
Konuları: 1555
Standart Spirituel insan

 
Spiritüel kişinin gerçek işareti şudur; sınırlı anlayış aleminin tamamen ötesinde pek çok harika , pek çok gizem, pek çok hayat olduğunu anlamış ve böylece şükran ve sevinç hali içine girmiş kimsedir. Kendinizi spiritüel kişi olarak tanımlamanın zorluğu şudur. Bir spiritüel kişinin ne yapıp yapmadığı hakkında hemen bir liste hazırlarsınız ve kendinizi o tanımlamanın içine zorla sokabilmek için yıllarınızı harcarsınız.

Bu sonuçta harikulade bir şeydir.Çünkü yeterince uzun bir süreçten geçersiniz, sonuçta spiritüel olarak adlandırdığınız bütün o şeyleri yapmamış olduğunuzu görürsünüz. Evet bizim sevecen ve şefkatli olduğumuz zamanlar oluyor ama aynı zamanda öfkeli ve içerlemiş olduğumuz zamanlar da var. Bazen kendine acıma duygusuyla dolu oluyorsunuz ve bazen cesur, atılgan sağlam ve güçlü.

Gelişiminizin tüm bu aşamalarında aldığınız ders, spiritüel bir kişinin gerçekte ne olduğunun, sizin anlayış yeteneğinizin ötesinde bulunduğunu size anlatmış olmalıdır. Bunu zihniniz yoluyla bilme olanağına sahip olmadığınızı anladığınız zaman iki hale düşersizi merhamet (şefkat) ve umutsuzluk. Merhamet; çünkü hiç kimsenin kendi sorunlarını tümüyle anlama ve üstesinden gelme yeteneğine sahip olmadığını idrak edersiniz. Yine merhamet, çünkü başkalarının her zaman olağanüstü dengeli olmalarını beklemenin -siz olamazken- ne denli olanak dışı olduğunu fark edersiniz. Aynı zamanda tam bir umutsuzluk vardır. Benim kastettiğim umutsuzluk çaresizlik değildir. Kişinin tam olarak hayatı "anlayamayacağı’’ temel gerçeğine teslim oluşudur. Her ne zaman spiritüel bir öğreti içine girecek olursanız, bir öğrenci olarak zihninizden geçen şeylerden bir de, bir gurunun bir üstadın sizin bilmediğiniz her şeyi bildiği düşüncesidir.

Ve siz gerektiğince iyi olabilir, uzun meditasyon yapar, dünya nimetlerinden el etek çekebilir yeterince teslim olabilirseniz, üstat size ruhsal gelişiminizin gizli anahtarını verecektir.

Diyelim ki bu doğrudur. Üstat bilir siz bilmezsiniz. Onda anahtar vardır sizde yoktur. Peki sizin aydınlanmazın kontrolü kimin elindedir? Sizin mi üstadınızın mı? Peki ya üstat sizden hoşlanmazsa? Ya üstat sizin giydiğiniz gömleğin renginden ya da cumartesi geceleri yaptıklarınızdan hoşlanmazsa. O sizi aydınlanmaktan sonsuza kadar alıkoyabilir. Ve eğer o hüküm verici bir tipte ise size şimdi hazır olmadığınızı söyleyebilir. Size başka bir hayatta tekrar gelmenizi söyleyebilir. Üç hayat sonrasına ne dersiniz? Bu kendimizi güçlü, sağlam ve kendi farkındalığınıza sahip hissetmemizi sağlayabilirmi? Sanmıyorum. Yahut diyelim ki sırrın üstatta değil sizde olduğunu hissediyorsunuz. Siz anahtara sahipsiniz. Fakat aman tanrım onun nerede olduğunu bilmiyorsunuz. Onu nasıl bulacaksınız Ve o zaman aynı süreci kendinizle geçireceksiniz. Eğer daha sıkı bir disiplin izler, daha çok oruç tutar, daha çok meditasyon yapar, daha çok kitap okursanız anahtarı o zaman kendinize vereceksiniz. Yine olanaksız bir durum içindesiniz. Siz sizden esirgediği bir şeyi size söylemesini kendinizden istiyorsunuz.

Şunu söylemek isterim ki Sorun sizin bilmeyişiniz değil, sorun sizin bulacak bir şey olduğunu, sizin şimdi şu anda başka bir şeye ihtiyacınız olduğunu düşünmenizdir. Eğer bu biçimde düşünmeye devam edecek olursanız, ömür boyunca anahtarı aramaya devam edersiniz. Siz bir arayıcı değil bulansınız. Ve arayanlar aramaya devam ederler. Bulanlar ise onu anlayamayacaklarını ve onu ancak yaşayabileceklerini idrak ederler. Arayış oyununu kurmuş olan egodur, kazanamayacağınızı anladığınız anda ölen de egodur.

Egonun oynadığı en iyi oyun spiritüel oyundur. Bu oyun inanılmayacak kadar güçlüdür, o size çevrenizdeki herkese karşı kendini daha üstün hissettirir. Neden? Çünkü siz tanrıyı arıyorsunuz. Ve herkes bilir ki tanrıyı arayış en yüce hayırdır. Öyleyse siz tanrıyı aradığınızda kendinizi daha güçlü , daha sağlam , daha akıllı, daha kutsal hissedersiniz; ama sonunda fark edersiniz ki , çevrenizdeki insanlar size dayanamaz olmuşlardır. . Siz öylesine kutsalsınızdır ki, huzurunuzda kendilerini suçu hissederler. Ve bu sizin egonuzun durmaksızın değerlendirmeler yapıp hükümler vermesindendir.

Bartholomew 'un İllüzyonların Anımsanışı Kitabından


 

Kontejyan isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 23 Aralık 2011, 22:39   #2
Avatar Yok
Üyelik tarihi: 27 Ekim 2011
Mesajlar: 126
Konuları: 15
Standart

 
sevgili kontejyan
içinde olduğum halin cevabını bu yazınızla aldım ,bu çok yorucu ve uzun bir yol ama bu yolda herşeyi en yüksek hayrıma sevgiyle alıyor ve kabul ediyorum,teşekkürler çok teşekürler


 

Ticey isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 23 Aralık 2011, 22:49   #3
Avatar Yok
Üyelik tarihi: 22 Ekim 2011
Mesajlar: 26
Konuları: 2
Standart

 
Bu yolda cikmaza girenler icin guzel bir yazi en azindan durup bi nefes aldirabiliyor,tesekkurler.


 

pierrecarel isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 23 Aralık 2011, 23:11   #4
Olympos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 01 Ekim 2011
Mesajlar: 529
Konuları: 36
Standart

 
Bir anahtara yada bir üstadin sunu giyme bunu icme demesine gerek yok.Neyi ariyorsam biliyorumki Oda Beni ariyor .sevgilerle


 

Olympos isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 02 Mayıs 2012, 02:13   #5
Avatar Yok
Üyelik tarihi: 28 Nisan 2012
Mesajlar: 1
Konuları: 0
Standart spritüalizm

 
arıyorum arıyorum arıyorum ama bir türlü bulamıyorum.çok zaman geçiyor böyle ne ustalar geçiyor yanından bir bir ama faydasız.arayan mı aranan mı aramak mı karışık hemde karma karışık en son bir yansıma görüyorsun aynada aradığını bulduğunu anlıyorsun ve gülüyorsun o uzaklardaki arayış ve seyahatlerine. bazen insan en yakınlarına bakabilmeli ben benim diyebilmeli ikilikten çıkıp bir olabilmeli korkmadan .spritüalizm uzun ince meşakkatli bir yol bence boşa çekilen ama insan böyle maalesef uzun yolculuklardan sonra başa dönüyor ve döndüğü yerde buluyor aradığını NEYLERSİN!!! 

hünkar isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Etiketler
insan, spirituel

Seçenekler Arama
Stil

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Kategori Cevaplar Son Mesajlar
KD Burçlar Fbis Astroloji 15 07 Mart 2014 14:35
Karma Yasası Nedir? El Castillo Yoga 0 27 Haziran 2011 23:09
8 Basamak El Castillo Yoga 0 27 Haziran 2011 22:48
Kryon - DNA ve İnsan Irkının Tarihi Gabriel Paranormal Olaylar 0 08 Ocak 2011 17:00
Kryon - Akaşik Sistem Gabriel Paranormal Olaylar 0 08 Ocak 2011 16:39

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0