sayfa üstü


Go Back   Maji Spiritualizm ve Kişisel Gelişim Akademisi > TAMAMLAYICI VE DESTEKLEYİCİ TEDAVİLER > Ruhsal Şifacılık
Duyuru Paneli

Regresyon Terapisi

Ruhsal Şifacılık kategorisinde açılmış olan Regresyon Terapisi konusu , Regresyon Terapisi Regresyon Terapisi kısaca bir kişiye, zihnindeki anılarda geriye doğru gitmesi için yol gösterme sürecidir. Bu süreçte zihin, gençlik anılarına, çocukluk veya bebeklik dönemine, rahime veya bunların da ötesinde ...


 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 02 Mayıs 2011, 15:38   #1
SİTE SAHİBİ
Kontejyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 04 Eylül 2010
Bulunduğu yer: Antalya
Mesajlar: 2.235
Konuları: 1555
Standart Regresyon Terapisi

 
Regresyon Terapisi

Regresyon Terapisi kısaca bir kişiye, zihnindeki anılarda geriye doğru gitmesi için yol gösterme sürecidir. Bu süreçte zihin, gençlik anılarına, çocukluk veya bebeklik dönemine, rahime veya bunların da ötesinde “transpersonel anılara” gidebilir. Bu anılar yaygın biçimde “geçmiş yaşamlar” olarak bilinmektedir.

Regresyon Terapisinden faydalanmak için tekrardoğuş inancına sahip olmak şart değildir. Aslında, birkaç bin geçmiş yaşam regresyonu yapmış olmama karşın bu anıların ne olduklarını hala tam olarak adlandırabilmiş değilim. Bunlar:

• kişinin farklı bedenlerde tekrar tekrar bedenlenmesinden doğan bireysel ruh anıları,

• kişinin bilinçdışı fantezileri veya kişiliğinin ihtiyaçları,

• Carl Jung’un “kolektif bilinçdışı” dediği şeye erişim,

• arşetipik anılara uzanma veya

• bilim adamları tarafından henüz keşfedilmemiş bir ruhsal DNA olabilirler.

Belki de insanlar “geçmiş Yaşamlar”ından söz ettiklerinde zaman zaman yukarıdakilerin hepsine ulaşmaktadırlar.

Bununla birlikte, kendi deneyimlerimden ve dünyanın dört bir yanındaki meslektaşlarımın deneyimlerinden yola çıkarak kesin olarak bildiğim şey şudur ki, hepimiz başka zamanların ve başka yerlerin anılarına sahibiz. Ve en önemlisi: Bizler bu anılardan etkilenmekteyiz!

Regresyon Terapisinden en iyi yarar görebilecek olan kişiler, (a) sürekli olarak tekrarlanan ve (b) bu yaşamlarında hiçbir nedeni yokmuş gibi görünen bir sorunu (veya meselesi) olan kişilerdir. Aşağıda verdiğim örnekleri, bu iki olasılığa uyarlayabilirsiniz. Şüphesiz, kişinin regresyon terapistine gitmesine yol açan pek çok başka neden olabilir.

(a) Adına “Jane” diyeceğim bir hastam erkeklerle ilişkilerinde sürekli aynı davranış modelini tekrarlamaktadır. Genelde, bağımsız ve güçlü bir genç kadındır, ama bir ilişkiye girer girmez kendisini kaybetmektedir; hayatındaki erkeğin kulu kölesi olup mutsuz ve depresif bir hale girmektedir.

(b) “Jim”in ise yalnızca bu yaşamına bakıldığında, akla yatkın görünmeyen bir su korkusu vardır.

Genelde, ilk seansta regresyon terapisti hastanın sorunu ve hayatının genel hatları hakkında bilgi toplar ve değişmiş bilinç halinin ne olduğunu açıklayıp bir regresyon seansının neler içerdiğini anlatır. Regresyon yaptırmakla ilgili sorular veya kaygılar ele alınır. Eğer danışan belirgin sorununun “kökündeki esas nedeni” arayıp bulmak için bilinçaltını keşfe çıkmaya hazırsa bir başka tarih için randevu alır.

“Kökteki neden”e gitmek hastanın bilinçaltı zihninde saklı kalmış bilgileri ve anıları ortaya çıkarabilir. Bu anılar unutulmuş veya gömülmüş çocukluk deneyimlerinden, annenin deneyimleri veya duygularıyla ilişkili olarak rahim içi anılarından ya da bir geçmiş yaşamdan kaynaklanabilir.

Vermiş olduğum gerçek hasta örneklerinde:

(a) Jane 1800’lü yıllarda, İngiltere’deki zengin ve nüfuzlu bir ailenin evinde çalışan yaklaşık 12 yaşında bir hizmetçi kız olduğuna ilişkin anılara gitti. (Bu yaşamında ABD’de yaşamaktadır ve hiç ülke dışına çıkmamıştır). Geçmiş yaşamının anılarında, evin beyi ona “sahip olmakta”, her istediğinde kızdan fiziksel açıdan faydalanmaktaydı ve kızın bunlara karşı koyabilecek gücü yoktu. Evin hanımı kocasının eğilimlerinden haberdardı. Maji ve Parapsikoloji Akademisi Bu yüzden genç kız hamile kaldığında sessizliğini korudu. Ancak evin hanımı, hizmetçi kızın hamile kaldığını öğrendiğinde çok öfkelendi ve kızı suçlayıp evden kovdu. Genç kızın gidecek başka yeri yoktu, sonunda sokaklarda çalışan ve hayatta kalabilmek için erkeklere bel bağlayan bir fahişe oldu.

(b) Jim’in anıları onu açık denizde, büyük bir balıkçı teknesinde olduğu bir ana götürdü. Güçlü ve tecrübeli bir denizciydi; kasırga gibi güçlü bir fırtına aniden üstlerinde patlayana dek kendine güvenli biriydi. Jim tekneye çarpan ve onu bir oyuncak gibi savuran ürkütücü dalgaları, mürettebatın tekneyi kontrol edemediğini ve nasıl öldüklerini gördü. Sonunda geminin batışını ve soğuk sulardaki ölümünü anlattı.

Bu iki örnekte, hastalar korku, kızgınlık ve çaresizlik duygularından geçerek, yani bu deneyimleri yeniden yaşayarak serbest bırakabilmişlerdir. Bugünkü yaşamlarının belirli ve kendine has kalıplarını anlayabilmişler ve geçmiş yaşam etkilerinin onları nasıl engelleyip tuttuğunu görebilmişlerdir. Jane neden otomatik bir şekilde itaatkar davranmaya başlayıp hayatındaki erkekleri memnun etmeye çabaladığını anladı. Jim bu yaşamında suya karşı duyduğu mantıksızca korkuyu anladı. Bu gibi anılar bilinçdışı zihinden bilinçli farkındalığa çıkartılırken, sıkışmış veya bloke olmuş enerji serbest kalır ve yeni adımlar daha büyük bir özgürlükle atılabilir.

Regresyon Terapisi hem bir sanat hem de bilimdir. Bilim olarak, “danışan odaklı” bir iyileştirici tedavi şekli olarak kabul görmektedir. Terapist veya uygulamacının “teşhis”te bulunmasından çok, tüm yanıtların hastanın bilinçdışı zihninde yattığını kabul etmektedir. Regresyon uygulaması yapan kişi, hastanın bilinçdışı anılarında geriye doğru gitmesine, nedene veya nedenlere ulaşıp keşfetmesine ve onun bunları yeni bir çerçeveye oturtmasına yol göstermek amacıyla çeşitli teknikler ve beceriler kullanır.

Sanat olarak, Regresyon Terapisi uygulamacının yaratıcı ve sezgi sahibi olmasını gerektirir. Hastanın anılarında veya deneyimlerinde nereye gideceği asla bilinemez. Şefkat ve empati hasta tarafından enerjetik olarak hissedilmektedir, eğer bunlar eksikse hasta, anıların bilinçaltından yükselmesine izin verecek şekilde kendini serbest bırakamayabilir.

Regresyon Terapisi elbette tek başına her şeyin çözümü değildir ve herkese uygulanması mümkün değildir. Zihinsel ve duygusal açıdan aşırı derecede dengesiz kişilere uygulanmaz. Yalnızca merak amacıyla denemek isteyen birine de önermem, çoğunlukla sonuç tatmin edici olmayacaktır. Fakat bugüne kadarki deneyimlerim ışığında şunu söyleyebilirim ki, uygun olduğu durumlarda regresyon terapisinin yerini hiçbir şey tutmaz. Ortaya çıkan deneyimleri ister gerçek geçmiş yaşam deneyimleri ister bilinçdışının fantezileri olarak yorumlayalım hiç fark etmez. Önemli olan bu tekniğin sağlamış olduğu yararlardır ve vakaların büyük çoğunluğunda üzerinde çalışılan sorunla ilgili olarak çok hızlı ve kalıcı bir iyileşme olmaktadır.

Kısacası regresyon terapisi kendisini daha derinden araştırıp keşfetmeye hazır olan bir kişi için, sürekli olarak tekrarlanan bir davranış kalıbı sebebiyle acı çeken ve kendini sıkışmış hisseden bir kişi için veya ruhsal yolu (bunu her nasıl görüyorlarsa) izleyen biri için muazzam yarar sağlayabilir ve derin bir iyileşme sunabilir. Bence, Regresyon Terapisi kişinin ruhunu ve zihnini bu yaşamda kendisini tam anlamıyla ifade edebilmesi için özgürleştirmektedir.

Dr. Janet Cunningham


 

Kontejyan isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 16 Kasım 2011, 22:00   #2
Avatar Yok
Üyelik tarihi: 08 Ekim 2011
Mesajlar: 17
Konuları: 3
Standart

 
Bilgiler için teşekkür ederim farklı böyle farklı terapiler paylaşırsanız sevinirim


 

manolya isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 09 Mayıs 2012, 22:48   #3
Avatar Yok
Üyelik tarihi: 08 Mayıs 2012
Mesajlar: 2
Konuları: 0
Standart

 
paylaşım çok güzeldi.


 

zuzu şana isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 10 Mayıs 2012, 16:10   #4
Avatar Yok
Üyelik tarihi: 27 Ekim 2011
Mesajlar: 126
Konuları: 15
Standart

 
Doğrusu deneyimlemek isterim,bunu hep yapmak istemişimdir kendimi daha iyi çözümleyebilmek için .şayet bu konuyla ilgili birileri varsa ben talibim


 

Ticey isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 12 Ağustos 2012, 18:05   #5
blanca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 18 Temmuz 2012
Bulunduğu yer: İstanbul (Anadolu)
Mesajlar: 47
Konuları: 1
Standart Cevap: Regresyon Terapisi

 
Biraz önce regresyon çalışması yapmıştım.çok isabetli oldu bu konu


 

blanca isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 13 Ağustos 2012, 03:02   #6
Avatar Yok
Üyelik tarihi: 06 Nisan 2012
Bulunduğu yer: İstanbul (Avrupa)
Mesajlar: 10
Konuları: 0
Standart Cevap: Regresyon Terapisi

 
bende yapım çok keyifliydi, birisi beni öldürene kadar orada bitti ama katilim ve mesajım aklımda hala artık neden tıkandığımı biliyorum


 

nükü isimli Üye şuanda  online konumundadır  
Alt 13 Ağustos 2012, 16:00   #7
Avatar Yok
Üyelik tarihi: 14 Haziran 2012
Mesajlar: 58
Konuları: 0
Standart Cevap: Regresyon Terapisi

 
nükü Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

bende yapım çok keyifliydi, birisi beni öldürene kadar orada bitti ama katilim ve mesajım aklımda hala artık neden tıkandığımı biliyorum 

zeynepdeniz isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 14 Şubat 2013, 04:47   #8
Avatar Yok
Üyelik tarihi: 12 Şubat 2013
Bulunduğu yer: Edirne
Mesajlar: 4
Konuları: 0
Standart

 
Ticey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Doğrusu deneyimlemek isterim,bunu hep yapmak istemişimdir kendimi daha iyi çözümleyebilmek için .şayet bu konuyla ilgili birileri varsa ben talibim

istanbulda yapanlar var, ortalama 100 lira bedel ile.


 

bineviinsan isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 14 Şubat 2013, 12:50   #9
d_goker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 26 Haziran 2012
Bulunduğu yer: İstanbul (Avrupa)
Mesajlar: 73
Konuları: 4
Standart

 
Regresyonu güvenilir birilerine yaptırıp ( İstanbul'da ) memnun kalanlar varsa rica etsem bana özelden yapanın ismini verebilirler mi? Ben de arıyorum güvenilir birilerini ve regresyonun yanı sıra aura yırtık,vb tarama ve yaşam alanında başka varlık var mı yok mu onu görebilen işinde başarılı birilerini arıyorum.
Şimdiden teşekkürler..
Sevgi ve ışıkla...


 

d_goker isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Etiketler
regresyon, terapisi

Seçenekler Arama
Stil

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Kategori Cevaplar Son Mesajlar
(regresyon) geçmiş yaşam terapisi! (diba ayten yılmaz ) dream_angel33 Kişisel Gelişim Odası 3 28 Temmuz 2012 01:05
Geçmiş yaşam terapisi (regresyon ) alan arkadaslarım deneyımlerınızı burda paylasmanızı rica ederım dream_angel33 Kişisel Gelişim Odası 3 27 Temmuz 2012 00:15
Bach çiçek terapisi Anahtar Akademi Duyurular\İstekler\ Şikayetler 0 15 Haziran 2012 16:20
Ses Terapisi İle Tedavi Favole Ses ile Terapi 0 10 Ekim 2011 06:23
Renk terapisi Cadı Kazanı Diğer Yetiler 2 18 Kasım 2010 20:01

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0