sayfa üstü


Go Back   Maji Spiritualizm ve Kişisel Gelişim Akademisi > DOĞU MAJİSİ (HAVAS) > Özel Dualar
Duyuru Paneli

Miftahul Cennet Duası ve Fazileti

Özel Dualar kategorisinde açılmış olan Miftahul Cennet Duası ve Fazileti konusu , En büyük(en güçlü) dilek duası!!! Bir gün Hz Peygamber (s.a.v) ashabıyla mescitte otururken Cebrail a.s geldi ve şöyle dedi : Ya Muhammed! Hakk Teala sana selam gönderdi ve bu duayı ...


 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 18 Kasım 2012, 19:30   #1
ziranbola - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 27 Eylül 2012
Bulunduğu yer: İstanbul (Anadolu)
Mesajlar: 17
Konuları: 0
Standart Miftahul Cennet Duası ve Fazileti

 
En büyük(en güçlü) dilek duası!!!
Bir gün Hz Peygamber (s.a.v) ashabıyla mescitte otururken Cebrail a.s geldi ve şöyle dedi : Ya Muhammed! Hakk Teala sana selam gönderdi ve bu duayı sana verdi. Ki bu duayı senden önce hiçbir peygambere vermedi. Ey Muhammed! Her kim bu duayı okursa veya götürse kıyamet günü kabirden kalkacak, burağa binecek, hatta mahşer halkı “Bu hangi peygamberdir?” diye hayrette kalacaklardır. O sırada nida edilir: “Bu bir peygamber değildir. Dünya da “miftahul cennet” duasını okudu. Hakk Teala bu kerameti ona bahşeyledi. Ve rıdvan cennetlerini ona açtı.

Miftahul Cennet Duası

Bismillahirrahmanirrahiym*​ Ve ilahüküm ilahün vahıd* la ilahe illa hüver rahmanür rahiym* Allahümme edhılil cennete la ilahe illellah, muhammedün rasulüllah* Ve kul rabbi euzü bike min hemezatiş şeyatiyni ve euzü bike rabbi en yahdurun* Allahümme edhılil cennete la ilahe illellah, muhammedün rasulüllah* Kul rabbi enzilni münzelen mübaraken ve ente hayrul münzilin* Allahümme edhılil cennete la ilahe illellah, muhammedün rasulüllah* Rabbic’alni mükıymes salati ve min zürriyeti rabbena ve tekabbel düa’* Allahümme edhılil cennete la ilahe illellah muhammedün rasulüllah* Rabbena tekabbel minna inneke entes semiy’ul alim* Allahümme edhılil cennete la ilahe illellah, muhammedün rasulüllah* Rabbena heb lena min ezvacina ve zürrriyyatina kurrate a’yünin vec’alna lil müttekıyne imama* Allahümme edhılil cennete la ilahe illellah, muhammedün rasulüllah* Rabbişrah li sadri ve yessir li emri vahlül ukdeten min lisani yefkahu kavli* Allahümme edhılil cennete la ilahe illellah, muhammedün rasulüllah* Rabbena zalemna enfüsena ve in lem tağfir lena ve terhamna le nekunenne minel hasirin* Allahümme edhılil cennete la ilahe illellah, muhammedün rasulüllah* Rabbena etmim lena nurana vağfir lena inneke ala külli şey’in kadir* Allahümme edhılil cennete la ilahe illellah, muhammedün rasulüllah* Rabbena efrığ aleyna hayran ve teveffena müslimin* Allahümme edhılil cennete la ilahe illellah, muhammedün rasulüllah* Rabbenağfir lena zünubena ve keffir anna seyyiatina ve teveffena meal ebrar* Allahümme edhılil cennete la ilahe illellah, muhammedün rasulüllah* Rabbi la tezerni ferden ve ente hayrül varisin* Allahümme edhılil cennete la ilahe illellah, muhammedün rasulüllah* Rabbenağfir lena ve li ıhvaninellezine sebekuna bil iman* Allahümme edhılil cennete la ilahe illellah, muhammedün rasulüllah* Rabbenasrif anna azabe cehenneme inne azabeha kane ğarama* Allahümme edhılil cennete la ilahe illellah, muhammedün rasulüllah* Ve kul rabbirhamhüma kema rabbeyani sağıyra* Allahümme edhılil cennete la ilahe illellah, muhammedün rasulüllah* Fe se yekfikehümüllahü ve hüves semiy’ul alim* Allahümme edhılil cennete la ilahe illellah, muhammedün rasulüllah* Ya hayyü ya kayyumü ya zel celali vel ikram* Bi rahmetike ya erhamer rahimiyn

“Her kim bu duayı okursa nurdan tahtlar üzerine oturur. Ve akrabalarına şefaat eder. Bu duayı yanında taşıyan kimse hasta ise şifa bulur. Borçlu ise gayb hazineleri ona açılır. Hacet için okunursa hacetleri Allah’ ın izniyle kabul olunur. Yolculuk anında bu duayı yanında götürenler kaza ve beladan muhafaza olunurlar. Bu duayı okuyanlar taşıyanlar halkın yanında aziz olur.”
Sayısı ve zamanı yok,istenildigi kadar okunabilir.

Arkadaşlar site içinde araştırdım bulamadım bende hayırlara vesile olsun diye paylaştım. Site içinde daha önceden varsa admin konuyu birleştirebilir.
Alıntıdır.Kaynak belirtilmemiş.Sahih olabilirde olmayabilirde bunu göz önünde bulundurun.


 

ziranbola isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 19 Kasım 2012, 10:00   #2
ANGEL OF THE LORD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 12 Aralık 2011
Bulunduğu yer: İstanbul (Avrupa)
Mesajlar: 274
Konuları: 12
Standart

 
Allah razı olsun
sahih olsa da olmasa da önemli olan niyet
teşekkürler


 

ANGEL OF THE LORD isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 25 Kasım 2012, 22:54   #3
ziranbola - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 27 Eylül 2012
Bulunduğu yer: İstanbul (Anadolu)
Mesajlar: 17
Konuları: 0
Standart

 
Allah cümlemizden razı olsun


 

ziranbola isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 26 Kasım 2012, 08:42   #4
saranghaee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 13 Ekim 2012
Bulunduğu yer: Samsun
Mesajlar: 41
Konuları: 1
Standart

 
Allah razı olsun kardeşim


 

saranghaee isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Seçenekler Arama
Stil

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Kategori Cevaplar Son Mesajlar
Berhetiyye Duası ve Sırları dreamwave Özel Dualar 46 25 Nisan 2015 14:25
Ramazan Bayrami Namazi, dualari, fazileti havas1971 İslamiyet 4 19 Ağustos 2012 11:07
Elemental Enerjiler Favole Diğer Bilgiler 0 17 Aralık 2011 03:17
Rahman Suresinin Fazileti -Her Türlü Dilek için Nogay Özel Dualar 3 27 Kasım 2011 20:19
Kuran ayetleri ile cennet ? Thylol İslamiyet 0 25 Ağustos 2011 12:18

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0